800-12-47D-BL-0008F
CNC Tech
Product No:
800-12-47D-BL-0008F
Manufacturer:
CNC Tech
Description:
CRD 12AWG NMA L5-20P - L5-20R 8'
User Guide
Operating Temperature 105°C
1st Connector NEMA L5-20P
Voltage Rating 125V
Color Black
Current Rating (Amps) 20A
2nd Connector NEMA L5-20R
Shielding Unshielded
Product Status Obsolete
Wire Gauge 12 AWG