800-14-12D-RE-0003F
CNC Tech
Product No:
800-14-12D-RE-0003F
Description:
CORD 14AWG IEC320C14 - 320C13 3'
User Guide
Operating Temperature 105°C
1st Connector IEC 320-C14
Voltage Rating 250V
Color Red
Current Rating (Amps) 15A
2nd Connector IEC 320-C13
Shielding Unshielded
Product Status Obsolete
Wire Gauge 14 AWG
Series -
Length 3.00' (914.4mm)