800-18-13D-WH-0010F-1
CNC Tech
Product No:
800-18-13D-WH-0010F-1
Description:
CORD 18AWG 5-15P - 320-C13 10'
In Stock : 47
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature 105°C
1st Connector NEMA 5-15P
Voltage Rating 125V
Color White
Current Rating (Amps) 10A
2nd Connector IEC 320-C13
Shielding Unshielded
Product Status Active
Wire Gauge 18 AWG