800-18-66D-BL-0006F
CNC Tech
Product No:
800-18-66D-BL-0006F
Manufacturer:
CNC Tech
Description:
CRD 18AWG IEC320-C14 - IEC320 6'
User Guide
Operating Temperature 105°C
1st Connector IEC 320-C14
Voltage Rating 250V
Color Black
Current Rating (Amps) 10A
2nd Connector IEC 320-C5
Shielding Unshielded
Product Status Obsolete
Wire Gauge 18 AWG