808-H-T1-0.012A
E-T-A
Product No:
808-H-T1-0.012A
Manufacturer:
E-T-A
Description:
CIR BRKR THRM .012A
User Guide
Actuator Type Push-Pull Plunger
Approval Agency CSA C22.2 No 235, UL1077
Current Rating (Amps) 12mA
Mounting Type PCB
Product Status Active
Illumination Voltage (Nominal) -
Series 808
Voltage Rating - DC 60 V
Voltage Rating - AC 120 V