82A0111-12-9
TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine
Product No:
82A0111-12-9
Description:
HOOK-UP STRND 12AWG WHITE 1=1FT
In Stock : 7836
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature 150°C
Cable Type Hook-Up
Jacket (Insulation) Thickness 0.006" (0.15mm)
Jacket (Insulation) Material Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE)
Product Status Active
Wire Gauge 12 AWG
Ratings -
Series MIL-W-22759, FlexLine
Length Enter Number of Feet in Order Quantity
Voltage 600V
Mfr TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine
Conductor Strand 665/40
Conductor Material Copper, Tinned
Features -
Jacket Color White
Package Digi-Spool®, Continuous Spool
Spool Size 2000.0' (609.6m)
Jacket (Insulation) Diameter 0.121" (3.07mm)