Home / Circuit Breakers / 8330-GN10-XDCS-2XAB009-10A
minImg
8330-GN10-XDCS-2XAB009-10A
E-T-A
Product No:
8330-GN10-XDCS-2XAB009-10A
Manufacturer:
E-T-A
Description:
CIRC BRKR THRM
User Guide
Actuator Type Push to Reset
Approval Agency CE
Current Rating (Amps) 10A
Mounting Type Panel Mount
Product Status Obsolete
Illumination Voltage (Nominal) -
Series 8330
Voltage Rating - DC 80 V
Voltage Rating - AC 250 V