Home / Circuit Breakers / 8345-B01A-T3M0-DB1B1B-25A
minImg
8345-B01A-T3M0-DB1B1B-25A
E-T-A
Product No:
8345-B01A-T3M0-DB1B1B-25A
Manufacturer:
E-T-A
Description:
CIR BRKR MAG-HYDR 25A 80VDC
User Guide
Actuator Type Lever
Approval Agency CSA C22.2 No 235, GB 17701, IEC 60934, UL1077, UL489
Current Rating (Amps) 25A
Mounting Type Panel Mount
Product Status Obsolete
Illumination Voltage (Nominal) -
Series 8345
Voltage Rating - DC 80 V
Voltage Rating - AC 480 V