Home / Circuit Breakers / 8345-B01A-V3M2-DB1B1B-60A-V
minImg
8345-B01A-V3M2-DB1B1B-60A-V
E-T-A
Product No:
8345-B01A-V3M2-DB1B1B-60A-V
Description:
CIR BRKR MAG-HYDR 60A 80VDC
User Guide
Actuator Type Lever
Approval Agency CQC, UL, VDE
Current Rating (Amps) 60A
Mounting Type Panel Mount
Product Status Active
Illumination Voltage (Nominal) -
Series 8345
Voltage Rating - DC 80 V
Voltage Rating - AC 480 V