Home / Circuit Breakers / 8345-B01A-V3T1-DB1B2B-100A-V
minImg
8345-B01A-V3T1-DB1B2B-100A-V
E-T-A
Product No:
8345-B01A-V3T1-DB1B2B-100A-V
Manufacturer:
E-T-A
Description:
CIRC BRKR HYDRAULIC MAGNETIC
User Guide
Actuator Type Lever
Approval Agency CSA C22.2 No 235, GB 17701, IEC 60934, UL1077, UL489
Current Rating (Amps) 100A
Mounting Type Panel Mount
Product Status Active
Illumination Voltage (Nominal) -
Series 8345
Voltage Rating - DC 80 V
Voltage Rating - AC 480 V