Home / Circuit Breakers / 8345-B02A-L6T2-DB1B1C-30A
minImg
8345-B02A-L6T2-DB1B1C-30A
E-T-A
Product No:
8345-B02A-L6T2-DB1B1C-30A
Description:
CIR BRKR THRM 30A
User Guide
Actuator Type Lever
Approval Agency CSA C22.2 No 235, GB 17701, IEC 60934, UL1077, UL489
Current Rating (Amps) 30A
Mounting Type Panel Mount
Product Status Active
Illumination Voltage (Nominal) -
Series 8345
Voltage Rating - DC 80 V
Voltage Rating - AC 480 V