Home / Circuit Breakers / 8345-C23A-U3T2-DB1B3B-20A
minImg
8345-C23A-U3T2-DB1B3B-20A
E-T-A
Product No:
8345-C23A-U3T2-DB1B3B-20A
Manufacturer:
E-T-A
Description:
CIR BRKR MAG-HYDR 20A 80VDC
User Guide
Actuator Type Lever
Approval Agency CSA C22.2 No 235, GB 17701, IEC 60934, UL1077, UL489
Current Rating (Amps) 20A
Mounting Type Panel Mount
Product Status Active
Illumination Voltage (Nominal) -
Series 8345
Voltage Rating - DC 80 V
Voltage Rating - AC 415 V