8345-FRS004-30A
E-T-A
Product No:
8345-FRS004-30A
Description:
CIRC BRKR HYDRAULIC MAGNETIC
User Guide
Actuator Type Lever
Approval Agency CSA C22.2 No 235, GB 17701, IEC 60934, UL1077, UL489
Current Rating (Amps) 30A
Series 8345
Voltage Rating - DC 80 V
Voltage Rating - AC 480 V