Home / Circuit Breakers / 8350-AC2B-AABD-K0AB0M-20A
minImg
8350-AC2B-AABD-K0AB0M-20A
E-T-A
Product No:
8350-AC2B-AABD-K0AB0M-20A
Manufacturer:
E-T-A
Description:
CIRC BRKR HYDRAULIC MAGNETIC
In Stock : 2
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Actuator Type Rocker
Approval Agency IEC 60934, UL1077
Current Rating (Amps) 20A
Mounting Type Panel Mount
Product Status Obsolete
Illumination Voltage (Nominal) -
Series 8350
Voltage Rating - DC 80 V
Voltage Rating - AC 240 V