874001AGI-02LF
Renesas Electronics America Inc
Product No:
874001AGI-02LF
Package:
20-TSSOP
Batch:
Datasheet:
Description:
IC PCI EXPRSS/JITT ATTEN 20TSSOP
User Guide
DigiKey Programmable Not Verified
Main Purpose PCI Express (PCIe)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Ratio - Input:Output 1:1
Differential - Input:Output Yes/Yes
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 20-TSSOP
PLL Yes
Series FemtoClock®
Input HCSL, LVDS, LVHSTL, LVPECL, SSTL
Package / Case 20-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)
Voltage - Supply 2.375V ~ 3.465V
Output LVDS
Mfr Renesas Electronics America Inc
Number of Circuits 1
Package Tube
Frequency - Max 640MHz
Base Product Number 874001A