874001AGI-02LFT
Renesas Electronics America Inc
Product No:
874001AGI-02LFT
Main Purpose PCI Express (PCIe)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Input HCSL, LVDS, LVHSTL, LVPECL, SSTL
Package / Case 20-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)
Voltage - Supply 2.375V ~ 3.465V
Number of Circuits 1
Package Tape & Reel (TR)
Frequency - Max 640MHz
Base Product Number 874001A