9007TUB12
Schneider Electric
Product No:
9007TUB12
Manufacturer:
Schneider Electric
Description:
LIMIT SWITCH 600VAC 12AMP T +OPT
User Guide
Operating Position -
Operating Temperature -23°C ~ 85°C
Release Force -
Ingress Protection IP65/IP66/IP67 - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof
Termination Style -
Actuator Type -
Current Rating (Amps) 12A (AC)
Circuit -
Mounting Type -
Mechanical Life -
Product Status Active
Series T
Switch Function -
Operating Force -
Overtravel -
Voltage Rating - AC 600 V