90E36AERGI8
Renesas Electronics America Inc
Product No:
90E36AERGI8
Package:
48-TQFP (7x7)
Batch:
Datasheet:
Description:
IC ENERGY POLYPH METER 48-TQFP
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Mounting Type Surface Mount
Current - Supply 23mA
Product Status Discontinued at Digi-Key
Supplier Device Package 48-TQFP (7x7)
Voltage - I/O Low 0.4V, 0.8V
Series -
Input Impedance 50kOhm, 80kOhm, 120kOhm
Measurement Error 0.5%
Package / Case 48-TQFP
Meter Type 3 Phase
Voltage - Supply 2.8 V ~ 3.6 V
Mfr Renesas Electronics America Inc
Package Tape & Reel (TR)
Voltage - I/O High 2.8V, 3.6V