91309AGLFT
Renesas Electronics America Inc
Product No:
91309AGLFT
Package:
16-TSSOP
Batch:
Datasheet:
Description:
IC ZD BUFFER 16TSSOP
User Guide
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature 0°C ~ 70°C
Ratio - Input:Output 1:9
Differential - Input:Output No/No
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 16-TSSOP
PLL Yes with Bypass
Series -
Input Clock
Type Zero Delay Buffer
Package / Case 16-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)
Voltage - Supply 2.97V ~ 3.63V
Output Clock
Mfr Renesas Electronics America Inc
Divider/Multiplier No/No
Number of Circuits 1
Package Tape & Reel (TR)
Frequency - Max 133MHz
Base Product Number 91309A