91730AMLF
Renesas Electronics America Inc
Product No:
91730AMLF
Package:
8-SOIC
Batch:
Datasheet:
Description:
IC CLOCK GENERATOR 8SOIC
User Guide
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature 0°C ~ 85°C
Ratio - Input:Output 1:2
Differential - Input:Output No/No
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 8-SOIC
PLL Yes with Bypass
Series -
Input Clock
Type Clock Generator
Package / Case 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Voltage - Supply 3.135V ~ 3.465V
Output Clock
Mfr Renesas Electronics America Inc
Divider/Multiplier No/No
Number of Circuits 1
Package Tube
Frequency - Max 80MHz
Base Product Number 91730A