93732AFLF
Renesas Electronics America Inc
Product No:
93732AFLF
Package:
28-SSOP
Batch:
Datasheet:
Description:
IC CLK BUF DDR 340MHZ 1CIRC
User Guide
DigiKey Programmable Not Verified
Main Purpose Memory, DDR
Operating Temperature 0°C ~ 70°C
Ratio - Input:Output 1:6
Differential - Input:Output No/Yes
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 28-SSOP
PLL Yes
Series -
Input Clock
Package / Case 28-SSOP (0.209", 5.30mm Width)
Voltage - Supply 2.3V ~ 2.7V
Output Clock
Mfr Renesas Electronics America Inc
Number of Circuits 1
Package Tube
Frequency - Max 340MHz
Base Product Number 93732A