94-NWW120-CWO
Visual Communications Company - VCC
Product No:
94-NWW120-CWO
Description:
PMI LED .290" FLUSH
Termination Style PC Pin
Viewing Angle 30°
Panel Cutout Dimensions 0.29" (7.37mm)
Millicandela Rating 6150mcd
Product Status Obsolete
Lamp Color White, Cool
Ratings AC
Type LED
Voltage 120V
Mfr Visual Communications Company - VCC
Features -
Lens Color Colorless
Wavelength - Peak -
Package Bulk
Panel Cutout Shape Round
Current 3.5mA
Lens Size 8.50mm Dia