950201AFLF
Renesas Electronics America Inc
Product No:
950201AFLF
Package:
56-SSOP
Batch:
Datasheet:
Description:
IC TIMING CTRL HUB P4 56-SSOP
In Stock : 90
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
DigiKey Programmable Not Verified
Main Purpose Intel CPU, Timing Control Hub™
Operating Temperature 0°C ~ 70°C
Ratio - Input:Output 1:22
Differential - Input:Output No/Yes
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 56-SSOP
PLL Yes
Series TCH™
Input Crystal
Package / Case 56-BSSOP (0.295", 7.50mm Width)
Voltage - Supply 3.135V ~ 3.465V
Output Clock
Mfr Renesas Electronics America Inc
Number of Circuits 1
Package Tube
Frequency - Max 200MHz
Base Product Number 950201A