950410AGLF
Renesas Electronics America Inc
Product No:
950410AGLF
Package:
48-TSSOP
Batch:
Datasheet:
Description:
IC SYSTEM CLK CHIP AMDK8 48TSSOP
User Guide
DigiKey Programmable Not Verified
Main Purpose AMD CPU, Timing Control Hub™
Operating Temperature 0°C ~ 70°C
Ratio - Input:Output 1:20
Differential - Input:Output No/Yes
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 48-TSSOP
PLL Yes
Series TCH™
Input Crystal
Package / Case 48-TFSOP (0.240", 6.10mm Width)
Voltage - Supply 3.135V ~ 3.465V
Output Clock
Mfr Renesas Electronics America Inc
Number of Circuits 1
Package Tube
Frequency - Max 308.97MHz
Base Product Number 950410A