951402AGLFT
Renesas Electronics America Inc
Product No:
951402AGLFT
Package:
48-TSSOP
Batch:
Datasheet:
Description:
IC TIMING CTRL HUB P4 48-TSSOP
User Guide
DigiKey Programmable Not Verified
Main Purpose Intel CPU, Timing Control Hub™
Operating Temperature 0°C ~ 70°C
Ratio - Input:Output 1:19
Differential - Input:Output No/Yes
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 48-TSSOP
PLL Yes
Series TCH™
Input Crystal
Package / Case 48-TFSOP (0.240", 6.10mm Width)
Voltage - Supply 3.135V ~ 3.465V
Output Clock
Mfr Renesas Electronics America Inc
Number of Circuits 1
Package Tape & Reel (TR)
Frequency - Max 210MHz
Base Product Number 951402A