99M1121-24-0/9-0
TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine
Product No:
99M1121-24-0/9-0
Description:
CABLE 2COND 24AWG 1000M
User Guide
Operating Temperature 120°C
Usage -
Cable Type Multi-Conductor
Shield Type -
Shield Material -
Jacket (Insulation) Thickness -
Jacket (Insulation) Material -
Product Status Active
Wire Gauge 24 AWG
Ratings -
Series -
Shield Coverage -
Length 3281' (1000.0m)
Conductor Insulation Polyester
Voltage 600 V
Mfr TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine
Conductor Strand 19/0.0047"
Conductor Material Copper, Tinned
Jacket Color -
Features -
Package Bulk
Jacket (Insulation) Diameter 0.077" (1.96mm)