Home / AC Fans / 9ADA1201G1H0011
minImg
9ADA1201G1H0011
Sanyo Denki America Inc.
Product No:
9ADA1201G1H0011
Description:
120X38MM, ACDC, 100V TO 240V, HI
User Guide
Air Flow -
Noise -
Ingress Protection -
Current Rating (Amps) -
Fan Type Tubeaxial
Voltage - Rated 100 ~ 240VAC
Product Status Active
Voltage Range 90 ~ 264VAC
RPM -
Mfr Sanyo Denki America Inc.
Material - Frame Plastic
Features Locked Rotor Protection, Speed Sensor (Tach)
Width 38.00mm
Operating Temperature -4 ~ 158°F (-20 ~ 70°C)
Static Pressure -
Bearing Type Ball
Approval Agency -
Termination 3 Wire Leads
Size / Dimension Square - 120mm L x 120mm H