Home / AC Fans / 9ADW1601H5HT01
minImg
9ADW1601H5HT01
Sanyo Denki America Inc.
Product No:
9ADW1601H5HT01
Description:
100V TO 240V, SPLASH PROOF, TERM
User Guide
Air Flow -
Noise -
Ingress Protection IP56 - Dust Protected, Water Resistant
Current Rating (Amps) -
Fan Type Tubeaxial
Voltage - Rated 100 ~ 240VAC
Product Status Active
Voltage Range 90 ~ 264VAC
RPM -
Mfr Sanyo Denki America Inc.
Material - Frame Aluminum
Features Locked Rotor Protection, Speed Sensor (Tach)
Width 51.00mm
Operating Temperature -
Static Pressure -
Bearing Type Ball
Approval Agency -
Termination 3 Wire Leads
Size / Dimension Square - 160mm L x 160mm H