9FGV1002B200NBGI8
Renesas Electronics America Inc
Product No:
9FGV1002B200NBGI8
Package:
24-VFQFPN (4x4)
Batch:
Datasheet:
Description:
IC CLOCK GENERATOR 24VFQFPN
User Guide
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Ratio - Input:Output 1:6
Differential - Input:Output No/Yes
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 24-VFQFPN (4x4)
PLL Yes
Series PhiClock™
Input HCSL, LVCMOS, LVDS, Crystal
Type Clock Generator
Package / Case 24-WFQFN Exposed Pad
Voltage - Supply 1.71V ~ 1.89V, 2.375V ~ 2.625V, 3.135V ~ 3.465V
Output CML, HCSL, LP-HCSL, LVCMOS, LVDS, LVPECL
Mfr Renesas Electronics America Inc
Divider/Multiplier Yes/No
Number of Circuits 1
Package Tape & Reel (TR)
Frequency - Max 200MHz, 325MHz