9FGV1008B200LTGI
Renesas Electronics America Inc
Product No:
9FGV1008B200LTGI
Package:
16-LGA (3x3)
Description:
IC CLOCK GENERATOR 16LGA
User Guide
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Ratio - Input:Output 1:3
Differential - Input:Output No/Yes
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 16-LGA (3x3)
Type Clock Generator
Package / Case 16-TFLGA Exposed Pad
Voltage - Supply 1.71V ~ 1.89V, 2.375V ~ 2.625V, 3.135V ~ 3.465V
Number of Circuits 1
Package Tray
Frequency - Max 156.25MHz, 200MHz, 325MHz