Home / Crystals / 9HT10-32.768KBZF-T
minImg
9HT10-32.768KBZF-T
TXC CORPORATION
Product No:
9HT10-32.768KBZF-T
Manufacturer:
TXC CORPORATION
Description:
CRYSTAL 32.7680KHZ 12.5PF SMD
In Stock : 32605
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Load Capacitance 12.5pF
Frequency Tolerance ±50ppm
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Height - Seated (Max) 0.033" (0.85mm)
Frequency Stability -
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.126" L x 0.059" W (3.20mm x 1.50mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 70 kOhms
Ratings -
Series 9HT10
Type kHz Crystal (Tuning Fork)
Package / Case 2-SMD, No Lead
Mfr TXC CORPORATION
Frequency 32.768 kHz