Home / Crystals / 9HT12-32.768KAZY-T
minImg
9HT12-32.768KAZY-T
TXC CORPORATION
Product No:
9HT12-32.768KAZY-T
Manufacturer:
TXC CORPORATION
Description:
CRYSTAL 32.7680KHZ 7PF SMD
User Guide
Load Capacitance 7pF
Frequency Tolerance ±30ppm
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Height - Seated (Max) 0.020" (0.50mm)
Frequency Stability -
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.063" L x 0.039" W (1.60mm x 1.00mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 90 kOhms
Ratings -
Series 9HT12
Type kHz Crystal (Tuning Fork)
Package / Case 2-SMD, No Lead
Mfr TXC CORPORATION
Frequency 32.768 kHz