A104K20X7RK5UAAP
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Product No:
A104K20X7RK5UAAP
Description:
A 200V 100NF 10% X7R AMMO E3 AUT
In Stock : 9579
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 160°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 200V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.122" Dia x 0.201" L (3.10mm x 5.10mm)
Temperature Coefficient X7R
Product Status Active
Ratings AEC-Q200
Series A...P
Package / Case Axial
Thickness (Max) -
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 0.1 µF