A684Z20Y5VF5UAA
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Product No:
A684Z20Y5VF5UAA
Description:
CAP CER 0.68UF 50V Y5V AXIAL
User Guide
Operating Temperature -30°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance -20%, +80%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.118" Dia x 0.197" L (3.00mm x 5.00mm)
Temperature Coefficient Y5V (F)
Product Status Last Time Buy
Ratings -
Series A
Package / Case Axial
Thickness (Max) -
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 0.68 µF