Home / Crystals / ABS05W-32.768KHZ-J-2
minImg
ABS05W-32.768KHZ-J-2
Abracon LLC
Product No:
ABS05W-32.768KHZ-J-2
Manufacturer:
Abracon LLC
Description:
ABS05W-32.768KHZ-J-2
In Stock : 5000
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 42
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Load Capacitance 4pF
Frequency Tolerance ±20ppm
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Height - Seated (Max) 0.020" (0.50mm)
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.063" L x 0.039" W (1.60mm x 1.00mm)
Product Status Active
Series ABS05W
Type kHz Crystal (Tuning Fork)
Package / Case 2-SMD, No Lead
Mfr Abracon LLC
Frequency 32.768 kHz