AC01000001207JA100
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Product No:
AC01000001207JA100
Package:
Axial
Description:
RES 0.12 OHM 1W 5% AXIAL
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 275°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.169" Dia x 0.433" L (4.30mm x 11.00mm)
Temperature Coefficient -10/ -80ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 120 mOhms
Series AC
Power (Watts) 1W