AC03000001009JACCS
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Product No:
AC03000001009JACCS
Package:
Axial
Description:
RES 10 OHM 3W 5% AXIAL
In Stock : 18871
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 200°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.217" Dia x 0.512" L (5.50mm x 13.00mm)
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 10 Ohms
Series AC03
Power (Watts) 3W