AC04000001500JAC00
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Product No:
AC04000001500JAC00
Package:
Axial
Description:
RES 150 OHM 4W 5% AXIAL
In Stock : 2000
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 500
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 275°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.217" Dia x 0.650" L (5.50mm x 16.50mm)
Temperature Coefficient -10/ -80ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 150 Ohms
Series AC
Power (Watts) 4W