AC0402FR-071M21L
YAGEO
Product No:
AC0402FR-071M21L
Description:
RES SMD 1.21M OHM 1% 1/16W 0402
In Stock : 61834
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.015" (0.37mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Ratings AEC-Q200
Resistance 1.21 MOhms
Series AC
Power (Watts) 0.063W, 1/16W