AC0402FR-7W6K34L
YAGEO
Product No:
AC0402FR-7W6K34L
Description:
RES 6.34K OHM 1% 1/8W 0402
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.015" (0.37mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Ratings AEC-Q200
Resistance 6.34 kOhms
Series AC
Power (Watts) 0.125W, 1/8W