AC05000001209JAC00
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Product No:
AC05000001209JAC00
Package:
Axial
Description:
RES 12 OHM 5W 5% AXIAL
In Stock : 4892
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 275°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.295" Dia x 0.709" L (7.50mm x 18.00mm)
Temperature Coefficient -10/ -80ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 12 Ohms
Series AC
Power (Watts) 5W