Home / Ceramic Capacitors / AC0805JRNPO0BN681
minImg
AC0805JRNPO0BN681
YAGEO
Product No:
AC0805JRNPO0BN681
Manufacturer:
YAGEO
Description:
CAP CER 680PF 100V C0G/NPO 0805
In Stock : 3965
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 100V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Product Status Active
Ratings AEC-Q200
Series AC
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Thickness (Max) 0.037" (0.95mm)
Mfr YAGEO
Capacitance 680 pF