AC10000001000JAB00
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Product No:
AC10000001000JAB00
Package:
Axial
Description:
RES 100 OHM 10W 5% AXIAL
In Stock : 250
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 250
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 275°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.315" Dia x 1.732" L (8.00mm x 44.00mm)
Temperature Coefficient -10/ -80ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 100 Ohms
Series AC
Power (Watts) 10W