AC1225JK-071R1L
YAGEO
Product No:
AC1225JK-071R1L
Manufacturer:
YAGEO
Package:
1225
Description:
RES 1.1 OHM 5% 2W 1225
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.126" L x 0.252" W (3.20mm x 6.40mm)
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 1225
Ratings AEC-Q200
Resistance 1.1 Ohms
Series AC
Power (Watts) 2W