ACASA1001S1001P1AT
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Product No:
ACASA1001S1001P1AT
Description:
RES ARRAY 4 RES 1K OHM 1206
In Stock : 28672
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Applications Automotive AEC-Q200, Voltage Divider (TCR Matched)
Number of Resistors 4
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Tolerance ±0.1%
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.126" L x 0.059" W (3.20mm x 1.50mm)
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package -
Series ACA - Precision
Power Per Element 125mW
Package / Case 1206 (3216 Metric), Convex, Long Side Terminals
Resistor Matching Ratio ±0.05%
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Number of Pins 8
Resistance (Ohms) 1k
Circuit Type Isolated
Package Tape & Reel (TR)
Resistor-Ratio-Drift ±15ppm/°C