ACH32C-100-T001
TDK Corporation
Product No:
ACH32C-100-T001
Manufacturer:
TDK Corporation
Description:
FILTER LC(T) 10PF SMD
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Attenuation Value -15dB @ 2GHz ~ 6GHz
Filter Order 3rd
Applications General Purpose
Center / Cutoff Frequency -
Values C = 10pF
Voltage - Rated 50V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Product Status Obsolete
ESD Protection No
Series ACH
Type Low Pass
Package / Case 1206 (3216 Metric), 3 PC Pad
Number of Channels 1
Technology LC (T-Type)
Mfr TDK Corporation
Height 0.091" (2.30mm)
Package Tape & Reel (TR)
Resistance - Channel (Ohms) 0.002
Current 6 A