Home / Common Mode Chokes / ACM4520-901-2P-T000
minImg
ACM4520-901-2P-T000
TDK Corporation
Product No:
ACM4520-901-2P-T000
Manufacturer:
TDK Corporation
Description:
CMC 2.3A 2LN 900 OHM SMD
In Stock : 13073
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
DC Resistance (DCR) (Max) 60mOhm
Impedance @ Frequency 900 Ohms @ 100 MHz
Approval Agency -
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.185" L x 0.177" W (4.70mm x 4.50mm)
Height (Max) 0.079" (2.00mm)
Product Status Active
Ratings -
Series ACM
Voltage Rating - DC 50V
Package / Case Horizontal, 4 PC Pad
Number of Lines 2
Current Rating (Max) 2.3A