ACW0219-0.50-9(NS)
TE Connectivity Raychem Cable Protection
Product No:
ACW0219-0.50-9(NS)
Description:
HOOK-UP STRND 50V WHITE
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 150°C
Cable Type Hook-Up
Jacket (Insulation) Thickness 0.009" (0.23mm)
Jacket (Insulation) Material Polyvinyl Fluoride (PVF)
Product Status Active
Wire Gauge -
Ratings -
Series -
Length -
Voltage 50V
Mfr TE Connectivity Raychem Cable Protection
Conductor Strand 19/0.0075"
Conductor Material Copper, Bare
Features -
Jacket Color White
Package Spool
Jacket (Insulation) Diameter 0.059" (1.50mm)