ACW0219-1.50-2(NS)
TE Connectivity Raychem Cable Protection
Product No:
ACW0219-1.50-2(NS)
Description:
HOOK-UP STRND 50V RED
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 150°C
Cable Type Hook-Up
Jacket (Insulation) Thickness 0.009" (0.23mm)
Length -
Voltage 50V
Mfr TE Connectivity Raychem Cable Protection
Conductor Strand 19/0.0126"
Conductor Material Copper, Bare
Features -
Jacket Color Red
Package Spool
Jacket (Insulation) Diameter 0.091" (2.31mm)