Home / Fixed Inductors / ADL3225VM-150M-TL001
minImg
ADL3225VM-150M-TL001
TDK Corporation
Product No:
ADL3225VM-150M-TL001
Manufacturer:
TDK Corporation
Package:
Horizontal, 4 PC Pad
Description:
FIXED IND 15UH 725MA 400MOHM SMD
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Current - Saturation (Isat) 350mA
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.098" (2.50mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 725 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Horizontal, 4 PC Pad
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 400mOhm Max
Inductance 15 µH